12. studenoga 2025.

Vrijeme čitanja: 5 minuteProšlogodišnji dobitnik pjesničke nagrade Na vrh jezika, Hrvoje Ryznar, ove je godine objavio svoju prvu zbirku pjesama Kolaterale.

11. studenoga 2025.

Vrijeme čitanja: 4 minuteRockmark, kao i svake godine, donosi zanimljive naslove od kojih se mnogi nađu na našim policama. Ovoga puta izdvajamo pet naslova koja će se najčešće ‘skenirati’ na blagajni tijekom Interliber tjedna.

Film

Hrvatska premijera filma “Dnevnik mašinovođe” u Art-kinu

Foto: Press -Art kino
Vrijeme čitanja: < 1 minuta

U četvrtak, 22. prosinca s početkom u 20 sati premijerno će se u Art-kinu prikazati komedija Miloša Radovića Dnevnik mašinovođe. Hrvatskoj će premijeri u Rijeci gostovati, uz redatelja, i glavni glumac Lazar Ristovski te hrvatski producent filma Ivan Maloča. Polazište je filma činjenica da svaki mašinovođa (strojovođa), tijekom svoje profesionalne karijere, slučajno ubije 20-ak ljudi. Žrtve su obično samoubojice, nepažljivi, pijani, ili samo odsutni ljudi. Ovo je tragična komedija o nevinim ubojicama i njihovim životima.

Riječ je o toploj melodrami o ljudskosti i ljubavi.

Dnevnik mašinovođe kandidat je Srbije za nagradu Oscar za najbolji film na stranom jeziku, nagradila ga je i publika Međunarodnog filmskog festivala u Moskvi ove godine, dobitnik  je Posebnog priznanja Festivala europskog filma Palić te nagrade Grand Prix na Međunarodnom filmskom festivalu u Brusselu.

Uz Ristovskog, uloge tumače i Mirjana Karanović, Petar Korać i Tihomir Stanić. Režiju i scenarij potpisuje Miloš Radović, produkciju Lazar Ristovski i Petar Ristovski. Film je snimljen uz potporu Filmskog centra Srbije i Hrvatskog audiovizualnog centra u produkciji Zilion filma (Srbija) te Interfilma (Hrvatska). 2i Film  je distributer filma Dnevnik mašinovođe u Hrvatskoj.

Vidimo se u Art-kinu!

Be social

Komentari