8. listopada 2025.

Vrijeme čitanja: < 1 minutaBritanski ‘virtualni’ bend po prvi puta dolazi u Hrvatsku. Nastupit će na INmusic festivalu na Jarunu koji se održava od 22. do 24. lipnja.

6. listopada 2025.

Vrijeme čitanja: 2 minutePovratak australskog glazbenika i benda The Bad Seeds u Hrvatsku nakon manje od dvije godine.

Knjige

Književni petak: Hodopis rubovima otoka

Foto: Književni petak/Press
Vrijeme čitanja: < 1 minuta
Foto: Književni petak/Press
Foto: Književni petak/Press

Sutra će se u Gradskoj knjižnici u Zagrebu, s početkom u 20 sati, održati tribina Književni petak koja će biti posvećena novoj knjizi književnice Andriane Škunce Hodopis rubovima otoka. Radi se o poetskoj monografiji, zbirci putopisno-dnevničkih zapisa u kojoj autorica spaja dva medija – riječ i fotografiju i na taj način stvara jedinstveni književno-slikopisni spomenik otoku Pagu.

Govorit će se o načinima kako riječima i slikom zabilježiti bezvremenost otoka kao živog bića koje pulsira u gotovo kozmičkim razmjerima te kako se suočiti s vlastitom predanosti tom inzularnom prostoru.

Uz autoricu, gosti tribine bit će Tonko Maroević i Davor Šalat, a program će voditi Tonči Valentić.

Be social

Komentari