25. siječnja 2026.

Vrijeme čitanja: 5 minuteBend Buč Kesidi odradio je svoju prvu arenu, onu zagrebačku. Ovaj polufestivalski nastup čini se više kao “zalog za budućnost” te kao objektivna procjena situacije u kojoj mogu sami vidjeti gdje se trenutačno nalaze.

19. siječnja 2026.

Vrijeme čitanja: < 1 minutaVeć dobro poznata i jedna od najljepših pozornica Europe dočekat će britanske alt rock velikane.

Vizart

Najveće groblje u Meksiku oživljava kroz animaciju

Foto: screenshot/vimeo
Vrijeme čitanja: < 1 minuta
Foto: screenshot/vimeo
Foto: screenshot/vimeo

Kada padne noć, najveće groblje u Meksiku ‘Panteón de Dolores‘ oživljava.

Srećom, nije početak zombi apokalipse već je riječ o Cuidada Intervendia projektu i umjetničkom kolektivu Llama Rada. Groblje oživljava kroz 3D animaciju o čemu je napravljen i krataki film.

Oživljavanje Panteóna de Dolores je samo jedan od šest kratkih filmova napravljenih u okviru Cuidada Intervendia projekta koji je okupio jedne od najvećih meksičkih animatora sa ciljem da reintrepretiraju javne prostore. Ostale filmove mozete pogledati ovdje.

“Kažu da su Meksikanci fascinirani smrću,” piše Christian Bermejo za Tweenbox.

Be social

Komentari