19. svibnja 2026.

Vrijeme čitanja: 7 minuteOd hvaljenog prvijenca Otopljeni disko pa do Tvornice kulture koju će napuniti ove jeseni, Ki Klop nam govori o potrazi za novim zvukom, ambicijama i suradnjama.

18. svibnja 2026.

Vrijeme čitanja: 3 minuteEuforija u trećem izdanju je, nažalost, onaj trenutak kada perspektivan autorski projekt dobije neograničen budžet i apsolutnu slobodu, samo da bi se urušio pod težinom vlastite taštine.

Glazba

Ziher playlista: Primamljiva tama Chelsea Wolfe

Foto: facebook.com/chelseawwolfe
Vrijeme čitanja: < 1 minuta

Američka kantautorica i underground darkerica Chelsea Wolfe nastupit će po drugi put u Hrvatskoj. Nakon festivalskog nastupa na SuperUhu 2014. godine, vrijeme je da čujemo potpuni solo koncert, koji će se dogoditi u Rijeci, na Trgu riječke rezolucije u sklopu njene europske turneje kojom promovira prošlogodišnji hvaljeni album “Hiss Spun”.

Eksperimentalna glazba, industrial i gothic rock, uz nešto starije primjese folka, ukomponirani su opus Amerikanke koja je do sada objavila pet albuma (prvi “The Grime and the Glove” 2010. godine). Između ostalih singlova, izdala je album kompilacija (“Unknown Rooms: A Collection of Acoustic Songs”, 2012) i jedan live album (“Live at Roadburn”, 2012).

U Rijeci će prema najavama i viđenim setlistama biti pjesme sa svih albuma osim prvog, ali logično se ipak najviše očekuju pjesme s kritički najhvaljenijeg posljednjeg albuma.

 

Be social

Komentari